Wiosna tuż tuż 06.04.2021

Siała Zuzia Agnieszka Frączek

Duża Zuzia z rzutkim Ziutkiem

zajmowali się ogródkiem.

Ziutek sadził żółte ziółka,                                  Dziecko pokazuje żółty kolor.

a Zuzanna w pocie czółka

siała grabki i łopatki,

rękawiczki i pomadki,                                       Dziecko pokazuje ręce i udaje malowanie ust.

luźne kartki i guziki,                                          Dziecko chwyta się za guzik.

różne spinki i nożyki,                                        Dziecko chwyta się za spinki.

i sznurówki od sandała...                                  Dziecko chwyta się za sznurówki.

Nawet głowę gdzieś posiała!                            Dziecko chwyta się za głowę.

1. Wiosenne opowiadanie

Historia małego nasionka

1. ZABAWY MUZYCZNO-RUCHOWE / ZABAWY PALUSZKOWE

Gimnastyka: Aktywna zabawa z Pipi - Rozgrzewka

1. Segregujemy przedmioty - dziecko rozkłada na podłodze zabawki w dwóch wielkościach (małe, duże) a następnie segreguje:

- według rodzaju tworząc pary: mały samochód - duży samochód, mały klocek - duży klocek, mała lalka - duża lalka itp.

- według wielkości tworząc zbiory: zbiór przedmiotów małych i zbiór przedmiotów dużych

Karta pracy: Policz i narysuj odpowiednią ilość kresek

1.     Filmik edukacyjny

Witaj Wiosno!