30.04.2020 r.

Utworzono dnia 30.04.2020

Temat dnia: Symbole narodowe- flaga i godło.

1. Barwy ojczyste zapoznanie z wierszem Cz. Janczarskiego.

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

Proszę, aby dzieci zwróciły uwagę na kolorystykę i ułożenie kolorów flagi. (W załączniku ilustracja flagi.)

2. Wars i Sawa- słuchanie legendy oraz rozmowa na jej temat.

Zadajcie proszę następujące pytania dzieciom:

Jal miał na imię rybak? Jak miała na imię dziewczyna, którą postanowił uratować rybak? Jak wyglądała dziewczyna? Co straszyło rybaka? Co Wars dostał od dziewczyny? Jakie miasto założtli Was i Sawa? Nad jaka rzeką powstało miasto Warszawa?

3. Praca z Kp.26- dzieci kolorują flagę Polski zgodnie ze wzorem. (załącznik?

4. Białe orły- zabawa ruchowa. Dzieci naśladują lot orła- ręce rozłożone w bok, poruszająnimi jak skrzydłami. Na hasło: Orły lądują! Dzieci zatrzymują się i opuszczają ręce. Powtarzamy kilka razy.

5. Znak- słuchanie wiersza M. Łuaszczuk. Zaprezentowanie dzieciom godła Polski (załącznik) oraz wyjaśnienie pojęcia "sybol narodowy". Dzieci opisują co na nim widzą. Poznają nazwę ptaka na godle- orła białego.

6. Symbole narodowe- praca z wykorzystaniem W.36.- Dzieci wycinają obrazek przedstawiający godło Polski, rozcinają na cztery części, układają wedłu wzoru i naklejają na kartki. (W załączniku obrazek godła Polski.)

ZAŁĄCZNIKI: