06.05.2020 r.

Utworzono dnia 06.05.2020

Temat dnia: W księgarni.

1.  Nasza książeczka” – swobodne wypowiedzi dzieci na temat wyglądu książek, uważne oglądanie wybranych  książeczek, dostrzeżenie w książkach tekstu i ilustracji. Wzbudzanie zainteresowania książkami. Przeczytanie dziecku wybranej książeczki z domowego księgozbioru

2.Jaka to bajka?” –zabawa dydaktyczna. Rodzic pokazuje obrazek kota w butach. Pyta dzieci: W jakiej bajce występuje ten kot?. Rodzice  opowiadają  dzieciom treść bajki lub czytają jej fragment. Rozkładają historyjkę obrazkową dotyczącą bajki Kota w butach, składającą się z czterech obrazków. Następnie na podstawie obrazków dzieci opowiadają historię zgodnie z chronologią zdarzeń i układają obrazki według kolejności.

3. Jesteśmy w księgarni- zabawa matematyczna. Prosze o ułożenie na stoliku lub dwóch krzesłach po jednej stronie książek małych, a po drugiej stronie dużych. Po środku należy zamieścić  napis Księgarnia. Rodzic bedzie sprzedawcą, a dzieci kupującymi. za pieniżki będą służyć np. fasolki. Dzieci ustawiają się przed stolikiem z zamiarem zakupienia książeczki, następnie przeliczają fasolki w rączce. Za jedną fasolkę mogą kupć jedną książeczkę. Dzieci zaczynają zakupy. Kupione książeczki układają w wybranym przez siebie miejscu. Na koniec zabawy przeliczają ile książeczek kupiły i określają jakie to książeczki- małe czy duże?

4. Praca z KP2.24- dzieci wypowiadają się na temat obrazka przedstwiającego księgarnię. Zadaniem dzieci jest otoczenie pętlą książek, które mama kupiła Toli.

5. Obejrzyjcie bajeczkę "Warto czytać".

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 05.05.2020, 19:39