Utworzono dnia 04.06.2023

Przedszkoliada 2023

W tym roku Dni Łukowa przypadły na początek czerwca, a tym samym bardzo ważna impreza sportowa XVIII Przedszkoliada. 03 czerwca 2023r. o godzinie 10.00 rozpoczęły się zabawy sportowe. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Łuków pan Piotr Płudowski, który był fundatorem nagród, pucharów i medali dla wszystkich uczestników imprezy.

We wspólnej zabawie wzięły udział wszystkie przedszkola miejskie oraz placówki niepubliczne: Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paolo, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek,  Przedszkole Językowe „Bajkowy Raj”, Przedszkole Integracyjne i Ośrodek Terapeutyczny,  Niepubliczne Artystyczne Przedszkole i Żłobek „Koala”.

Organizatorami wydarzenia było Przedszkole Miejskiego nr 3 z panią dyrektor Moniką Końka oraz nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej     nr 2 pan Mariusz Kiełczewski, z pomocą szkolnego koła wolontariatu.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Łuków pan Piotr Płudowski.
Zanim zaczęły się sportowe zmagania, rozgrzewkę dla wszystkich poprowadził
pan Mariusz Kiełczewski z uczniami – sportowcami Szkoły Podstawowej nr 2.

Przygotowano szereg konkurencji, w których dzieci startowały indywidualnie oraz ze swymi rodzicami. Radości i uśmiechu nie brakowało.

Na każde dziecko czekał zasłużony medal oraz upominek. Natomiast na każdą placówkę dyplom i puchar. Tego dnia, zabawa była świetna, a każdy z zawodników był zwycięzcą.

Utworzono dnia 04.06.2023, 14:52