Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

Utworzono dnia 18.02.2024

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" był realizowany wśród dzieci 6- letnich (tj. gr V Słoneczka i gr VI Ananaski). Celem programu było: zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, poszerzenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, a także wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W ramach programu przedszkolaki wzięły m.in. udział w wycieczce po najbliższej okolicy , obserwując róznego rodzaju dymy; rysowały źródła dymów; wykonały ćwiczenia oddechowe przy muzyce , podczas których wyobrażały sobie, że wdychają różne zapachy  (przyjemne i nieprzyjemne); wykonały rysunki, projektując znak zakazu palenia papierosów; poznały bohatera programu- dinozaura Dinka i kolorowały jego portret; nauczyły się także piosenki "Zielony Dinek", która towarzyszyła im podczas zajęć. Na koniec wspólnie z nauczycielem wykonały plakaty m.in. skierowane do palących dorosłych.

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

Utworzono dnia 18.02.2024, 15:42