27.04.2020 r.

Utworzono dnia 27.04.2020

Temat tygodnia: Tajemnice książek.

Temat dnia: Moje ulubione książki.

1. Moje książki- słuchanie wiersza I. Salach oraz rozmowa na temat jego treści. Zadajcie proszę dzieciom następujące pytania: O czym dzisiaj będziemy mówić? Dlaczego dobrze jest mieć książeczki w domu i czy tać je codziennie? Co trzeba najpierw zrobić, zanimm weźniemy do ręki książkę?

"Moje książki" I. Salach

Moje książki kolorowe
stoją równo na półeczce.
Myją ręce i oglądam
kartką po karteczce.

Czasem książki czyta mama,
bo ja nie potrafią sama.
Z książek wiele się dowiecie
O szerokim, pięknym świecie.

O roślinach, o zwierzętach,
o dalekich krajach też.
Wszystko w książce jest zamknięte,
więc ją w ręce bierz.

2. Ksiązki na miejsce!- zabawa orientacyjno- porządkowa. Przed dziećmi na podłodze leżą książki. Dzieci swobodnie poruszają sie po pomieszczeniu na hasło Książki na miejsce!- dzieci odkładają książki na półkę.

3. Jaka to książka?- zabawa dydaktyczna. Dzieci próbują odgadnąć tytuł książeczki po okładce i krótkim opisie.

4. Praca z Kartami pracy KP2.23- dzieci porządkują książki i zabawki na półkach regału, utrwalając określenia: najwyżej, najniżej, w środku.

Na koniec zajęć proszę obejrzyjcie bajeczkę o książezkach.