26.05.2020

Utworzono dnia 26.05.2020

Temat dnia: Dzień mamy

1. „Kocham mamę!” – rozmowa na temat relacji dzieci z mami.

Rodzic rozmawia z dzieckiem o tym jaka jest mama. Pyta je o cechy zewnętrze i cechy charakteru. Za co ją kocha, kiedy mama się uśmiecha, co mama lubi, za co się złości itp. Dzieci swobodnie wypowiadają się na temat, a rodzice poznają zdanie dzieci J

2. „Kto jest z nami w rodzinie?” – zauważanie fizycznych podobieństw, klasyfikacja ze względu na wspólną cechę.

Dziecko porusza się w rytm dowolnej muzyki. Rodzic w  tym czasie rozkłada obręcze ( kartki, zaznaczone miejsce). Pośrodku leżą trzy obręcze, wokół nich są rozłożone figury: koła, trójkąty, kwadraty w kolorach podstawowych, figury mają różną wielkość. Rodzic opowiada dziecku, że obręcze to domki trzech rodzin: Kwadratowskich, Kołowskich i Trójkątowiczów (jeśli nazwy rodzin są dla dzieci niezrozumiałe, mówimy o rodzinie kwadratów, kół i trójkątów). Dzieci segregują figury. Rodzic zwraca uwagę na podobieństwo kształtów. Następnie prosi dziecko, aby ułożyło w obręczach inne rodzinki: Niebieskich, Czerwonych i Żółtych. Pyta: Co to znaczy, że jesteśmy do siebie podobni?; Do kogo najbardziej możemy być podobni?

3. „Piłka” – zabawa ruchowa z elementem5 chwytu i ćwiczeniem mięśni brzucha.

Dziecko otrzymuje piłkę, siada w siadzie prostym, wkłada piłkę między stopy. Przechodzi do leżenia na plecach, wyciąga ręce za głowę, podnosi nogi i przekłada piłkę ponad głową do rąk. Zabawę należy powtórzyć kilkukrotnie.

4. Praca z kartą pracy- dziecko koloruje laurkę dla swojej ukochanej mamy wg własnego pomysłu. (załącznik)

Utworzono dnia 26.05.2020, 09:34