Utworzono dnia 25.05.2020

Temat dnia : Moi rodzice.

1.Przeciwieństwa -swobodne posługiwanie się pojęciami jakościowymi w rozmowie .

Przy dowolnej muzyce dzieci poruszają się szybko , wolno , do przodu , do tyłu , głośno , cicho . Za każdym razem sygnalizujemy przeciwny ruch np. teraz będziemy poruszć się do przodu a teraz do tyłu . Polecam tutaj grę " Przeciwieństwa "  wydawnictwa Adamigo .

2.Moi rodzice - dostrzeganie roli mamy i taty w życiu dziecka .

Rozkładamy przed dzieckiem duży arkusz papieru  z naklejonymi postaciami mamy i taty . Mówimy : to mama i tata oraz prezentujemy wyrazy do globalnego czytania : mama , tata . Razem z dzieckiem naklejamy je we właściwym miejscu . Następnie dziecko wypowiada się na temat rodziców .

3. Nauka piosenki dla mamy. Pamiętajcie dzieciaczki jutro dzień mamy. Wspólnie z dziećmi z filmiku postarajcie się zapamiętać treść piosenki i jutro pięknie mamusi zaśpiewać J.

Tralala dla mamy i taty – nauka piosenki

Tralala dla mamy i taty sł. Agnieszka Galica, muz. Tadeusz Pabisiak

Moja mama jest kochana,

moja mama wszystko wie.

Kiedy do mnie się uśmiecha,

tak zaśpiewam jej.

Ref.:  Tralala, trampampam,

najpiękniejszą mamę mam.

Tralala, trampampam,

zaraz mamie buzi dam.

W domu, w sklepie, na spacerze

z moim tatą nie jest źle.

Gdy prowadzi mnie za rękę,

to uśmiecham się.

Ref.:  Tralala, trampampam,

wspaniałego tatę mam.