Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Miejskie Nr 3 w Łukowie

10.06.2020

Utworzono dnia 10.06.2020

TEMAT: GADAJĄCY PTAK- PAPUGA

1.  „Co to za zwierzę?” – rozwiązywanie zagadek tematycznych.

Kolorowych piór ma w bród, a między oczami wielki dziób.

Ten głośny skrzek to jej zasługa, bo to jest głośna… (papuga)

Do konia trochę podobna tak samo rży, gdy jest głodna.

 Czarne pasy ma tam, gdzie są żebra, bo to jest wesoła … (zebra)

Szary, duże uszy i trąba, taki ma wygląd, że bomba!

Wielki jest jak cała jabłoń, bo to jest szary… (słoń)

Jestem duży i wesoły, pływam w wodzie całkiem goły.

Błoto? Co mi tam! Ja jestem szary… (hipopotam)

 

2. „Kolorowe papugi” – zapoznanie z wyglądem i zwyczajami papugi. Utrwalenie znajomości kolorów podstawowych. Zapoznanie z wyglądem i zwyczajami papugi. Utrwalenie znajomości kolorów podstawowych. Rodzic prezentuje dzieciom zdjęcia wybranych papug: ary, nimfy, żako, kakadu, barabandy, papużki nierozłączki. Dzieci i rodzice prowadzą swobodną rozmowę o wyglądzie papug, zwracają uwagę na ich ubarwienie (dzieci starają się podawać nazwy kolorów), dzioby, naturalne miejsce zamieszkania. Rodzic opowiada, że papugi, które żyją w naszych domach lub w zoo muszą być chronione w klatkach bądź zamkniętych pomieszczeniach, duże klatki nazywają się woliery.

      

 

4. „Papuga” – praca plastyczna z wykorzystaniem barw podstawowych, obserwowanie efektów plastycznych, doskonalenie umiejętności posługiwania się pędzlem. Dziecko otrzymuje kartkę z wyciętym konturem papugi przymocowanym do kartki spinaczami. Za pomocą pędzla posuwistym ruchem nanosi farbę od brzegu konturu do środka, kolory mogą się łączyć ze sobą, tworzyć efekty plastyczne (kolorowanka papugi w załączniku)

5. Pingwin – zabawa przy piosence.

https://www.youtube.com/watch?v=PdHfeBJB-10

6. „Idzie wąż” – zabawa ruchowa z elementem równowagi. Do zabawy należy zaangażować jak najwięcej domowników. Osoby przez całe ćwiczenie trzymają się za ręce, tworzą długiego węża. Rodzic prowadzi grupę, wąż porusza się, przechodząc przez tor przeszkód: slalomem pomiędzy krążkami, przez poduszki, nad leżącą skakanką, przez tunel pomiędzy dwoma skakankami ( wszystko zależy od Państwa wyobraźni).

załącznik

Utworzono dnia 10.06.2020, 09:35