09.06.2020

Utworzono dnia 09.06.2020

Temat: Z wizytą w ZOO

1. Koty” – zabawa kształtująca prawidłową sylwetkę

Rodzic daje dziecku woreczek. Dziecko siada w siadzie skrzyżnym w dowolnym miejscu, kładzie woreczek na głowie. Rodzic mówi: Wyobraź sobie, że jesteś dostojnym kotem. Teraz wstań. Dziecko stara się wstać tak, aby woreczek nie spadły im z głowy. Spaceruje. Próbuje usiąść i ponownie wstać. Podchodzi do rodzica i innych członków rodziny –, głośno miaucząc miauuuuuu

1. Masażyk zoo” – przełamywanie bariery dotyku, obdarzanie uwagą innych dzieci.

ZOO

Bolesław Kołodziejski

Tutaj w ZOO jest wesoło,

Tutaj małpki skaczą w koło,               (skoki dłonią po okręgu)

Tutaj ciężko chodzą słonie,                (naciskanie pleców wewnętrzną stroną dłoni)

Biegną zebry niczym konie,               (lekkie stukanie dłońmi zwiniętymi w pięści)

Żółwie wolno ścieżką kłapią,              (powolne lekkie przykładanie dłoni za dłonią do pleców)

W wodzie złote rybki chlapią,            (pocieranie pleców raz wewnętrzną, raz zewnętrzną stroną dłoni)

Szop pracz, takie czyste zwierzę,

Ciągle sobie coś tam pierze.              (pocieranie dłońmi pleców)

Struś dostojnie w koło chodzi,

Spieszyć mu się nie uchodzi,             (powolne kroczenie po plecach dwoma palcami)

A w najdalszej części zoo,

Dwa leniwce się gramolą,                   (wolne przesuwanie dłoni z góry do dołu, z boku ku środkowi  pleców)

Wolno wchodząc na dwa drzewa,

Gdzie się każdy z nich wygrzewa,     (zatrzymanie dłoni)

I zapada w sen głęboki…

Rodzic wykonuje masaż według wierszyka. Później następuje zamiana ról.

1. Kto tak ryczy? Kto tak ćwierka?” – naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta.

Na stoliku leżą ilustracje przedstawiające różne zwierzęta: lwa, bociana, kozę, wilka, małpę, słonia, wróbla, sowę, osła. Rodzic wskazuje na kolejne ilustracje, naśladując odgłos wydawany przez dane zwierzę. Dziecko powtarza za rodzicem. Następnie rodzic naśladuje dowolne zwierzę, a dziecko próbuje odgadnąć. Później następuje zamiana ról.

4. Zajęcia rozwijające tworzenie zbiorów.

Dziecko układa pluszaki lub zabawki w zbiory. Dziecko układa po trzy zbiory, w każdym z nich po 4 maskotki.

załącznik

Utworzono dnia 09.06.2020, 09:07