O czym marzysz?

Utworzono dnia 04.06.2020

Witajcie KRASNOLUDKI !!! O czym będziemy rozmawiać dowiecie się za chwilę !

Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

Temat dnia: O czym marzysz?

• „O czym marzysz?” – rozmowa na temat marzeń dzieci. Na pewno pamiętacie naszą wczorajszą rozmowę o chłopcu z Afryki – Josefie. Jego marzeniem było uczyć się i pójść do szkoły. A jakie są wasze marzenia? Porozmawiajcie na ich temat.
  • „Moje marzenie” – rysowanie świecą i malowanie.

Dzieci na kartce A4 rysują białą lub kolorową świecą ilustrację przedstawiającą ich marzenie. Następnie zamalowują całą powierzchnię kartki farbą plakatową.

• „Jestem podróżnikiem” – nauka piosenki i inscenizacji do niej.

Jestem podróżnikiem

sł. Urszula Piotrowska, muz. Magdalena Melnicka-Sypko

Zapakuję plecak i w podróż wyruszę. (Dzieci dłońmi dotykają barków i maszerują w miejscu)

A dlaczego? A dlatego, bo świat poznać muszę. (Zataczają rękami wielki krąg)

Szlak mojej wędrówki już narysowany. (Patrzą na otwartą lewą dłoń)

Jedną mapkę mam dla siebie, a drugą dla mamy. (Wodzą palcem wskazującym prawej ręki po wewnętrznej części lewej dłoni)

Na żaglówce z kory przepłynę kałużę. ( Unoszą ręce do przodu, na wysokość klatki piersiowej - udają, że trzymają się burty).

I na wyspie podwórkowej zatrzymam się dłużej. ( jw. Bujają się)

Potem w piaskownicy poszukam oazy. (Siadają na podłodze i dotykają jej, udając, że kopią dłońmi w piaskownicy)

Na pustyni przecież wszystko może się wydarzyć. ( jw. )

Na lwa się zaczaję, bo tu śladów wiele. (Wstają. Robią z dłoni daszek nad oczami)

I zostanę najsłynniejszym w świecie tropicielem. (Spoglądają przez otwór powstały przez połączenie czubków palców: kciuka i wskazującego)

Gdy skończę wyprawę po lądach i wodach, (Maszerują)

wtedy chętnie wam opowiem o moich przygodach .( jw.)

Dla chętnych !!!

„Rytm” - Zapraszamy do gry !

Miłego dnia i udanej zabawy !!!