Kocham Cię mamo! Kocham Cię tato!

Utworzono dnia 28.05.2020

Witajcie KRASNOLUDKI!

Oto propozycje na dziś.

Temat dnia: „Kocham Cię, mamo! Kocham Cię, tato! ”

1. „Chcę być jak mama, chcę być jak tata!” – zabawa z elementami pokazywania.

Dziecko siedzi i kończy zdanie: Chcę być jak mama, bo… lub Chcę być jak tata, bo…. oraz wykonuje ruch z tym związany.

(Zabawę z elementami pokazywania proszę zastąpić w razie potrzeby pokazaniem przez dorosłego, a dziecko niechaj naśladuje.)

2. „Co robimy razem?” – rozmowa na temat sposobów spędzania czasu z rodziną na podstawie doświadczeń dzieci.

Dziecko opowiada, jak spędza czas ze swoją rodziną. Rodzic pyta, czy byłeś/łaś kiedyś z rodzicami na biwaku, spałeś/łaś pod namiotem. Rodzic pokazuje dzieciom zdjęcia namiotu

lub przynosi prawdziwy namiot i wspólnie z dziećmi go rozkłada.

3. „Na biwaku” – praca z zieloną kartą pracy  strona 40. Rozmowa na temat ilustracji, wycinanie namiotu z papieru kolorowego i naklejanie go. Rodzic czyta polecenie, dziecko wykonuje zadanie.

(Proszę o zwrócenie uwagi na zrozumienie przez dziecko polecenia w książce.)

4. „Rodziny zwierząt” – Rodzic dziecku szepcze na ucho, jakim jest zwierzątkiem (kot, pies, kura lub kaczka). Dziecko przemieszcza się po sali, naśladując głos tego zwierzątka,

i starajsię znaleźć swoją rodzinę. Wszyscy szukają się jednocześnie, używając tylko odgłosów  wydawanych przez zwierzęta.

(W zabawie „Rodziny zwierząt” można wykorzystać również podkład:

5. „Taniec dla rodziców” – do dowolnego utworu dziecko tańczą. Dziecko tańczy na gazecie tak, by żadną stopą nie wyjść poza jej obręb. Rodzic podaje kolejne komendy:

skaczemy na prawej nodze, na lewej nodze, wokół własnej osi. Zabawa kończy się gdy dziecko wyjdzie poza gazetę.

6. „Wyspa dzieci” – rodzic ustawia na środku dużą piłkę i daje dziecku małą piłkę. Dziecko na sygnał rzuca piłką do celu – dużej piłki. Zabawę należy powtórzyć kilka razy.

(Podczas zabawy „Wyspa dzieci” - można również utrwalać określenia: duży / mały na różnych przedmiotach.)

Zabawy dostosujmy do możliwości psychofizycznych dziecka, aby zabawa zakończyła się uśmiechem.

Dla chętnych

Polecam naukę przymiotników z krótkim filmikiem:

Miłego dnia.

Kocham Cię mamo! Kocham Cię tato!

Utworzono dnia 28.05.2020, 07:07