18.06.2020

Utworzono dnia 18.06.2020

Witajcie Starszaki! Dzisiaj szukamy koloru czerwonego

1.Posłuchajcie i pobawcie się do piosenki „Czereśnie i dzieci”.  https://www.youtube.com/watch?v=NmhXT_qelDM

2. Zastanówcie się „Co jeszcze ma czerwony kolor?”. Wyszukajcie przedmioty w ko­lorze czerwonym w najbliższym otoczeniu.

3. Zajrzyjcie do Wypychanek 48-49, naszykujcie 10 liczmanów, które są na niby czereśniami, oraz pudełko lub koszyk. Pobawimy się w zabawę matematyczną „Ile czereśni mamy w koszyku?” Najpierw włóżcie 3 czereśnie, policzcie ile ich jest, znajdźcie kartonik z cyfrą i połóżcie przy koszyku. Potem dołóżcie 2 czereśnie, policzcie ile jest  razem i odnajdźcie kartonik z cyfrą wszystkich czereśni. Odejmijcie 1 czereśnię, policzcie ile jest i znajdźcie kartonik. Teraz sami dokładacie i  przeliczacie, a następnie kładziecie właściwy kartonik z cyfrą. Na końcu spróbujcie ułożyć działanie z cyfr i znaków matematycznych (W 48–49).

4. Wykonajcie ćwiczenia w Kartach Pracy 4 s.30 i dopasujcie wyraz do obrazka.

5. Rozwiążcie zagadki

Na małych krzaczkach

w promieniach słonka dojrzewają.

Są słodkie i pyszne

i czerwony kolor mają. /truskawki/

Jest warzywem bardzo znanym,

Do kanapek dodawanym.

Czerwień jego jest kolorem,

A nazwany… /pomidorem/

Czerwone, pachnące, słonkiem malowane,

Przyniosę ich z lasu w lecie pełny dzbanek. /maliny/

6. Zgromadźcie różne czerwone owoce (truskawki, arbuz, maliny, porzeczki i inne), jogurt naturalny, miód, potrzebne do wykonania deseru. Umyjcie owoce, obierzcie, pokrójcie na kawałki, a z jogurtu i miodu zróbcie tzw. sos, którym polejecie swój „Czerwony deser”. Pamiętajcie o zasadach higienicznej pracy i bezpieczeństwa podczas krojenia.

Udanej zabawy i miłego dnia!