Krasnoludków zabawy z Freblusiem

Utworzono dnia 22.01.2018

Dziś Krasnoludki rozpoczęły przygodę z „darami” do której zaprosił je FREBLUŚ (maskotka),który przyglądał się jak wygląda zimowy krajobraz wykonany z białych "darów" i dowiedział się od dzieci za co lubią Zimę?
PROGRAM Dar Zabawy to innowacyjne podejście do zajęć, kreatywne pomysły na zabawę oraz twórcze i niebanalne rozwiązania pedagogiczne. Program powstał z troski o naturalny rozwój dziecka, o przywrócenie wartości zabawie, zabawkom i całej istocie dzieciństwa.
Opracowany na podstawie koncepcji pedagogicznej Friedricha Froebla, na pierwszym miejscu stawia aktywność zabawową w procesie poznawania przez dziecko świata. Zabawa, będąca wrodzoną potrzebą, jest główną formą aktywności dziecka.
Najważniejszą częścią programu Dar Zabawy są zabawy edukacyjne, których zadaniem jest podkreślenie wspólnoty dorosłych i dzieci oraz wykorzystanie do tych zabaw tzw. darów, czyli przedmiotów, które w pełni służą rozwojowi dziecka. Dar Zabawy to przede wszystkim innowacyjne spojrzenie na proces edukacji i wychowania najmłodszych poprzez prawdziwą zabawę – twórczą, radosną i bezpieczną.
Obecnie program Dar Zabawy realizowany jest w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie całej Polski.

Krasnoludkowe zabawy z Freblusiem

Utworzono dnia 22.01.2018, 21:00