28.01.2022r. - Ruszamy się.

Utworzono dnia 28.01.2022

Witajcie Sówki :) To już ostatni  dzień naszej zdalnej aktywności. Zerknijcie proszę, co na Was czeka : :)

Temat dnia: Ruszamy się.

1. Powitanie "Wszyscy są, witam Was...".

2. Zabawa ćwicząca duże grupy mięśniowe Śnieg pada - podnoszenie i opuszczanie rąk, obracanie się dookoła, przysiady.

3. Śnieżne kule - zabawy z gazetami (zgniatanie, toczenie kul z papieru; rzuty do celu).

4. Zabawa dydaktyczna Śnieg jest... - kończenie zdań rozpoczętych przez nauczyciela, np. Śnieg jest biały, jak...zimny, jak..., lepki, jak..., mokry, jak..., puszysty, jak...

5. „Sanki” – zabawa plastyczno-techniczna. Rodzic przygotowuje dla dziecka: dwie rol-
ki od papieru toaletowego, kolorowe słomki, papier kolorowy, nożyczki, klej i sznurek. Mówi,
że będziemy robić sanki. Dzieci obklejają rolki papierem kolorowym. Następnie tną słomki
na kawałki takiej samej długości. Przyklejają jedną obok drugiej na obu rolkach (w poprzek) –
w ten sposób powstaje siedzisko. Płozy sanek tworzą z całych słomek, ruchome części wyginają
do góry. Na koniec mocują w słomkach-płozach sznureczki za pomocą kleju.

[Źródło pomysłu: https://pracaplastyczna.pl/index.php/zima/1273-sanki-2]

6.  „Matematyczne zabawy” – zabawa z kostką, ćwiczenia w sprawnym liczeniu. Dziecko rzuca swoją kostką a Rodzic swoją. Przelicza, ile jest razem wyrzuconych oczek na dwóch kostkach.

7. „Pajęcze sieci” – zabawa sensoryczna. Do zabawy w pajęcze sieci potrzebujemy kilka krze-
sełek i dużo sznurka lub gumy ciętej z metra. Pomiędzy krzesełkami tworzymy w dowolny
sposób pajęczą sieć około 30 cm od podłogi. Następnie rozsypujemy po podłodze kolorowe piłeczki,
klocki, nakrętki lub patyczki. Zadaniem dzieci jest pozbierać z podłogi jak najszybciej rozrzucone przedmioty.

Sóweczki dziękuję bardzo za wspólną zabawę i życzę miłego dnia :)