25.01.2022r. - Na narty.

Utworzono dnia 25.01.2022

Dzień dobry Sówki :) Zaczynam kolejny dzień pracy zdalnej. Oto propozycja na dziś:

Temat dnia: Na narty.

1. Powitanie "Wszyscy są, witam Was...".

2. "A w tym kole...."- zabawa integracyjna.

3. „Narciarz” – słuchanie wiersza Jana Brzechwy oraz rozmowa dotycząca wiersza. Rodzic zadaje pytania: Co ułatwia ludziom poruszanie się po śniegu? Jakie znacie rodzaje nart? (ilustracje przedstawiające: slalom narciarski, biegi przełajowe, skoki narciarskie- ilustracje z poprzedniego dnia).

"Narciarz".

Pada śnieżek, pada śnieżek,
łatwo zapaść się po pas,
a na nartach, jak wzdłuż ścieżek
mogę sobie iść przez las.
Droga gładka i otwarta,
słońce świeci, śnieżek spadł,
więc na nartach, więc na nartach
śmiało mogę ruszać w świat.

4. Zabawy zimowe - zabawy pantomimiczne (pokazywanie ruchem wylosowanych sportów zimowych).

5. „Coś na n” – zabawa ćwicząca spostrzegawczość; ćwiczenie percepcji wzrokowej i słu-
chowej. Dzieci podają nazwy przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu i rozpoczynajacych się lub zawierających głoskę "n". Za pomocą gestodźwięków (klaskanie, tupanie) sprawdzają, czy w danym wyrazie występuje głoska n, czy nie.
6. „Zimowe zabawy” – praca plastyczna. Dziecko prosi rodzica o przygotowanie: niebieską
kartkę, klej, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu i białą farbę bądź korektor. Na niebieskiej kartce przyklejamy  na różnej wysokości pionowo patyczki do uszu (jako padający śnieg). Na górną część kartki przyklejamy płatki kosmetyczne (chmury), a na dole kartki rysujemy korektorem bądź malujemy farbą zimowe zabawy na śniegu.

Miłej zabawy i udanego dnia życzę :)