23.06.2020

Utworzono dnia 23.06.2020

Temat dnia: Nad morzem .

1. Plaża - poznanie charakterystycznych cech krajobrazu morskiego .

Grabki w  łapki

Małgorzata Strzałkowska

Szumią rzeki i jeziora,

że na grabki przyszła pora.

Babkowicze i babkarze!

Grabki w łapki! Czas na plażę!

Jeśli chrapkę masz na babkę,

Zrób w wiaderku z piasku papkę,

Uklep, by nie było dziury,

Chwyć wiaderko dnem do góry,

Po czym zrób grabkami trach!

I już babka mknie na piach.

Dla malucha i stulatka

Babki to nie lada gratka.

Babkowicze i babkarze!

Grabki w łapki! I na plażę!

Rodzic pyta: O jakich babkarzach mowa w wierszyku?; Jak się robi babki z piasku?; Co można jeszcze robić na plaży?.

Dzieci otrzymują koperty, a w nich pocztówki z nadmorskim widokiem. Każda pocztówka pocięta jest na 2–4 części w zależności od umiejętności dzieci. Dzieci składają obrazek, wypowiadają się na jego temat. pocięte pocztówki z widokiem nadmorskim

2.Zapoznanie z piosenką " Morskie przygody "

3.„Piasek” – zabawy badawcze w ogrodzie, poznawanie cech fizycznych piasku.

Poznawanie cech fizycznych piasku. Próby rozpuszczania piasku i cukru w wodzie (do wykorzystania: przezroczyste kubeczki plastikowe, kuweta z piaskiem, pojemnik z cukrem, łyżeczki). Doświadczanie zmysłem dotyku suchego i mokrego piasku. Rysowania patykiem na mokrym i suchym piasku. Lepienie bab piaskowych z mokrego i suchego piasku. Wspólne zabawy w piaskownicy.

4. Pieski i kotki - zabawa z elementem czworakowania .Dz . wcielają się raz w pieski , raz w kotki , w zależności od ustalonego sygnału.