Utworzono dnia 13.04.2021

Temat dnia: Dziś są Twoje urodziny.

1. "To są urodziny"- obejrzyjcie kochane dzieci ilustrację przedstawiającą akcesoria związane z urodzinami i nazwijcie poszczególne przedmioty.

Ilustracja Urodziny Kolorowe Akcesoria I Dekoracje, Słodkie Smakołyki,  Ciasta, Balony, Cukierki, Prezenty W Stylu Kreskówek. | Premium Wektor

2. Wysłuchanie wiersza i rozmowa na jego temat- Drodzy rodzice przeczytajcie swoim dzieciom poniższy wiersz i porozawiajcie z dzieckiem o marzeniach na jego podstawie.

Wiersz „Na torcie świeczki

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Na torcie świeczki płona radośnie,

Babcia się cieszy:

Tak szybko rośniesz!

Dziadek wyjmuje z kosza prezenty:

-Chodź, jubilacie mój uśmiechnięty!

Film oglądamy z mojego życia-

Mama siakażdą sceną zachwyca:

-Patrzcie, tak kapał się mój maluszek!

A tu stoimy z nim pod ratuszem!

Nadchodzi w końcu chwila wspaniała-

Która czas w biegu wnet zatrzymała.

-Nim zdmuchniesz świeczki, pomyśl życzenie!

-mama mnie prosi...-tak, mam marzenie!

By różdżkę jakaś wróżka mi dała,

Niech czarodziejska moc będzie miała.

Czego nią dotknę, niech różdżka zmienia!

Ot, takie właśnie mam dziś marzenia!

Pytania:

- Jaki mamy zwyczaj podczas zdmuchiwania świeczek?

- O czym marzyło dziecko w wierszu?

- Czy Twoje marzenie urodzinowe się spełniło?

3.„Ile świeczek, ile lat” – zabawa matematyczna doskonaląca umiejętność liczenia.

Poproszę, aby dzieci przygotowały wieczko od słoika, plastelinę i kilka patyczków. Następnie wypełniły wieczko plasteliną, tak aby mogło to imitować tort. Proszę, żeby każde dziecko osadziło w swoim plastelinowym torcie tyle patyczków, ile mają lat. Patyczki będą „świeczkami” na ich tortach. Potem poproszę o policzenie świeczek na własnym torcie. Następnie pytamy dzieci, o ile więcej świeczek będzie na ich tortach za rok. Dzieci dokładają po jednym patyczku, liczą swoje świeczki.

4. Kolejnym zadaniem drogie dzieci będzie kolorowanie tortu,  poniżej znajduje się link jak narysować tort.

Kolorowanka Udekorowany tort urodzinowy | Kolorowanki dla dzieci do drukuWspaniałej zabawy życzę :)

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 13.04.2021, 09:15