26.06.2020

Utworzono dnia 26.06.2020

Temat dnia : Wakacje .

1. Rybka - doskonalenie grafomotoryki .

Pokazujemy dziecku , jak w prosty sposób narysować rybkę ( dwa przecinające się łuki .Dziecko próbuje samodzielnie wyklejać rysunek , ozdabia wg własnego pomysłu .

rybka_kolor.docx

2. Zestaw ćwiczeń ruchowych .

-Berek żuraw -jedna osoba jest berkiem . Gdy zbliża się do drugiej osoby , ta musi stanąc na jednej nodze .

- Rajd rowerowy – dziecko leży na plecach i naśladuje jazdę rowerem do słów wierszyka:  Jedzie rowerek na spacerek .

- Łodzie- dziecko klęka na kocyku (łodzi ) i macha rekami (wiosłami ) , płynąc w wakacyjną podróż .

-Zamki z piasku -dziecko z gąbkowych przedmiotów buduje zamki .

- Pszczółki do ula – dziecko biega po pokoju i naśladuje pszczołę . Na komendę : pszczółki do ula – dziecko pszczółki do ula !, biegną do wyznaczonego miejsca .

3. Gdzie pojadę na wakacje ?-doskonalenie umiejętności prawidłowego wypowiadania się pod względem artykulacyjnym i gramatycznym .

4. Zabawy w ogrodzie -malowanie wodą -zabawa eksperymentalna .

5. Razem z latem , Morskie przygody - wspólne śpiewanie piosenek .

Kochane dzieci życzę Wam wspaniałych wakacji . Bawcie sie dobrze i wracajcie do nas cali i zdrowi .                                                                                      Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa !