19.06.2020

Utworzono dnia 19.06.2020

Temat dnia: Lato w sztuce.

1. Zdanie prawdziwe i fałszywe - utrwalenie wiedzy o otacającym świecie.

Dajemu dziecku buźki i przypominamy co to jest prawda a co fałsz. Następnie wypowiadamy różne zdania a dz. ocenia przy pomocy buziek.

Np.; Słońce jest zielone. Truskawki rosną na drzewach. Ryś to dziki kot. Lew ma grzywę.Tygrys jest w kropki.

2. Zestaw ćwiczeń ruchowych.

- Leżenie na piasku -rysujemy kredą figury geometrycne. Dziecko biega swobodnie a na dane hasło np: kwadrat podbiega do figury i ja układa przy pomocy np. sznurka.

- Plażowanie  - dz. stawia stopę np. na gąbce i próbuje ją podnieść do góry palcami stopy.

- Orzeźwienie - dziecko otrzymuję pustą butelkę. Przekłada ją nad głową, za plecami, pod kolanem, podczas chodu, biegu.

- Przeciąganie liny - dobieramy się parami i przeciągamy linę.

- Pokrzywa - rzucamy do dziecka piłkę, wymieniając różne warzywa i owoce. Na hasło; pokrzywa dz. nie łapie piłki.

3. Lato w sztuce.- zapoznanie z wizją lata przez różnych artystów.

Teodor Axentowicz. Nad morzem.

Kazimierz Alchimowicz. Dziewczynka na tle pejzażu.

Rozmawiamy swobodnie na temat lata. Mówimy: zobaczcie jak lato widzieli artyści i malarze.

4. Lato - rozwijanie inwencji twórczej, malowanie za pomocą gąbki.

Dzieci malują lato gąbką przy muzyce A.Vivaldiego .

5. Woreczkiem do celu - zabawa ruchowa.

6. Razem z latem - utrwalenie piosenki.